06 jan

Klimatizácia a hluk

Mnoho ľudí žijúcich v bytoch sa rozhodlo inštalovať vnútorné klimatizačné jednotky. Ak uvažujete o inštalácii klimatizácie vo vašom byte, potom sa môžete obávať, že systém je hlučný.

Dobrou správou je, že klimatizácie Gree spĺňajú predpisy týkajúce sa hluku v klimatizácii, a preto sú neuveriteľne tiché. To znamená, že vás ani vášho suseda nebude rušiť hlučný systém klimatizácie.

Existuje veľa bežných otázok, ktoré majú mnohí zákazníci, pokiaľ ide o úroveň hluku produkovaného klimatizáciou v mestských bytoch. Tie obsahujú:

Je klimatizácia hlučná? Zobudí ma to uprostred noci alebo mi v prvom rade zabráni spať? Bude ma vzduchom rušiť, keď pracujem z domu? Počujú susedia v noci vzduchový systém?

 

JEDNOTKA VENTILÁTORA

Poďme sa teda najprv pozrieť na jednotku ventilátora. Je súčasťou klimatizačného systému a nachádza sa vo vami vybranej miestnosti alebo izbách, zvyčajne v obývacej izbe a spálni.

Zvyčajne je umiestnená vysoko na stene alebo skrytá ako súčasť dekorácie miestnosti.

JE VELMI TICHÝ

Táto časť systému vzduch-ventilátor je takmer tichá, pretože nič nie je nikdy úplne tiché. Cievková jednotka ventilátora pracuje pri veľmi nízkej rýchlosti ventilátora

Táto jednotka pracuje od 19 do 26 decibelov v závislosti od toho, aký model ste si vybrali. To znamená, že jednotka je veľmi tichá.

Tieto jednotky sú tým, čo priemysel nazýva „tichým tichom“. To znamená, že vás určite nebudú rušiť, keď pracujete z domu alebo si užívate rodinný čas, alebo vám nebránia spať.

To vedie k dobrým správam, že klimatizačný systém môžete nechať zapnutý aj v noci. V obývacej izbe nebudú počuť ani ventilátorové jednotky, ktoré vám umožnia pracovať alebo relaxovať v pokoji.

JEDNOTKA KONDENZÁTORA

Toto je časť klimatizačnej jednotky, ktorá je ukrytá vo vašom vlastníctve, takže sa nezobrazuje. To považujeme za „hlučnejšiu“ časť klimatizačného systému, aj keď je stále dosť tichý.

Naše klimatizačné jednotky dodržiavajú predpisy o hluku v klimatizácii, čo znamená, že sú neuveriteľne tiché a neinvazívne.

Táto kondenzačná jednotka pracuje v rozsahu od 39 do 45 decibelov. Opäť to veľmi záleží na Vami vybranej kondenzačnej jednotke.

Na rozdiel od tradičných riešení pre klimatizáciu sú naše systémy udržiavané úplne vo vašom vlastníctve. Nielenže je to pre vás výhodné – najmä ak vám bolo povedané, že nemôžete mať tradičné klimatizácie – ale to tiež znamená menší dopad na vašich susedov. Zahŕňa to aj hluk.

Po prvé, všetky naše kondenzátory sú umiestnené na antivibračných nohách. To znamená, že pri zapnutom vzduchu nebude cítiť vibrácie cez podlahu alebo podlahu vedľa.