23 feb

Aké sú rôzne typy domácich klimatizácií?

S pribúdajúcim rokom technologický pokrok vylepšuje vlastnosti a výkon najnovších modelov klimatizácie, a zvyšuje tak počet možností na trhu. Vždy je dobré mať na pamäti nielen funkcie, ale aj spoľahlivosť systému a potenciál pre prípadné zbytočné opravy, ale práve tam tiež prichádzajú naše skúsenosti.

Úzko spolupracujeme so všetkými významnými výrobcami, aby naši zákazníci mali prístup k najnovším dizajnom, ale ako východiskový bod môžete bezpečne rozdeliť možnosti klimatizácie pre domácnosť do nasledujúcich troch základných kategórií, ktoré sú:

 

Split System Klimatizácia

 

Jednou z najdostupnejších zo všetkých možností je klimatizácia systému Split, ktorá sa skladá z dvoch komponentov. Jedným z nich je gril alebo hlava, ktoré vidíte vo svojej miestnosti, a druhým je motor namontovaný zvonka. Sú mimoriadne populárne a účinné z nasledujúcich dôvodov:

Môžu chladiť a ohrievať malé aj veľké miestnosti a sú ideálne pre malé domy, byty a mestské domy

Môžete mať pohybové senzory, ktoré detekujú a upravujú teplotu v závislosti od toho, či sa nachádzate v miestnosti alebo nie, čo pomáha šetriť náklady na energiu

Ak ste jedným z mnohých Austrálčanov, ktorí trpia alergiami alebo astmou, môžeme vám odporučiť jeden z mála rozdelených systémov schválených austrálskym programom Sensitive Choice® pre vynikajúci zdravší zážitok z ovzdušia.

Ideálne, keď potrebujete regulovať teplotu, vetranie a vlhkosť pre dokonalé vnútorné podmienky

Schopnosť prispôsobiť filtre na čistenie vzduchu, aby zabezpečil, že čerstvý, upravený vzduch prúdi do všetkých rohov miestnosti

Pohodlie internetového pripojenia a inteligentného ovládania z telefónu alebo zariadenia – predstavte si nastavenie teploty z mobilu, takže je to dokonalé, keď prídete domov

Multi-Split klimatizácia

 

Už ste niekedy zažili situáciu, keď niekto vo vašej domácnosti chce, aby mu v izbe bola zima, a ten druhý zasa chce, aby mu bolo teplejšie? Deti ako príklad sa zvlášť radi úplne odlišujú. Klimatizácia Multi-Split je riešením medzi potrubím a vaším typickým split systémom, pretože môžete mať iba jeden hlavný kompresor alebo vonkajšiu jednotku, ktorá prevádzkuje teplotu viacerých klimatizácií súčasne. Jednoducho povedané, stále máte normálnu vnútornú jednotku pre každú izbu pripojenú k jednej hlavnej vonkajšej jednotke, ktorá vám poskytuje nezávislé riadenie teploty bez objemnosti viacerých vonkajších jednotiek po celom dome.

Výhody sú:

 

Pre rozdelené systémy máte všetky vyššie uvedené možnosti a výhody

Iba 1 hlavný vonkajší kompresor!

Dokáže ohriať a ochladiť približne na 5 miestností

Ideálne pre domácnosti s obmedzeným priestorom na inštaláciu potrubia

Ak to rozpočet neumožňuje, je to cenovo dostupnejšia možnosť

Pomocou individuálnej regulácie teploty v miestnosti môžete každému človeku v dome ľahko nastaviť inú klímu

Môžete upraviť vzhľad a štýl tak, že v každej miestnosti budú rôzne interiérové ​​jednotky, aby vyhovovali dizajnu domu

Zistite dnes viac o klimatizácii Multi-Split pre váš domov.

 

Potrubná klimatizácia

 

Špičková energetická účinnosť pre veľké alebo stredne veľké domácnosti a firmy.

Často sa nás pýtajú, čo je to dom ideálnej veľkosti, skôr ako by ste mali začať uvažovať o domoch s vedením, a aj keď existuje veľa premenných, domy s 3 a viac spálňami by mali byť dobrým miestom pre začatie zvažovania možnosti.

Funguje to tak, že transportujete vzduch zo skrytého centrálneho kompresora cez izolované potrubie vo vašom strope po každej miestnosti v domácnosti.

Kanálové napájanie umožňuje úplnú reguláciu klimatizácie v každej miestnosti vášho domu, a to buď po jednotlivých izbách, alebo vo zväzkoch do ľahko ovládateľných zón.

Medzi niektoré výhody patrí:

Nastavte perfektné podnebie pre každú izbu alebo zónu

Môže rovnomerne distribuovať chladný alebo teplý vzduch v celom objekte pre úplnú reguláciu teploty

Pri vykurovaní alebo chladení celého domu sa spotrebuje menej energie, čo je oveľa efektívnejšie ako pri viacerých splitových systémoch

Možno ich ľahko inštalovať do nových aj starých domov

Je to jedna z najtichších možností na trhu, ak za vás stojí hluk

Dodá vášmu domu pridanú hodnotu, pretože je to funkcia zoradenia podľa seba

Vo vašej domácnosti je viditeľný iba moderný ovládací panel a tenké prieduchy, takže je výrazne opticky diskrétnejší ako ktorákoľvek iná možnosť

Dlhodobá kvalita. Kvalitne vybavený systém si dokáže udržať svoju kvalitu aj po dobu 15 rokov a viac

15 jan

Servis domácich klimatizácií

Rovnako ako auto, aj každá domáca klimatizácia potrebuje pravidelný servis, aby fungovala efektívne a nákladovo efektívne.

Ušetrite na službe a vaša klimatizácia začne „bežať drsne“, a ak sa pokazí, táto vynechaná služba vás môže vyjsť draho.

Môže to dokonca viesť k zrušeniu platnosti záruky, pretože väčšina výrobcov klimatizácií NEZAKRÝVA poruchy spôsobené nedostatkom údržby.

Ušetrite peniaze pomocou nášho programu údržby domácich klimatizácií

Pravidelný servis všetkých klimatizácií vo vašej domácnosti zaisťuje, že váš systém bude pracovať efektívne, keď to budete najviac potrebovať, a bude v ňom pracovať ešte mnoho rokov.

Bez ohľadu na vek a stav klimatizácie vám pravidelný servisný program pomôže lepšie bežať, aby ste si s tým prestali robiť starosti a mohli si užívať svoj život.

Nemusíte si pamätať, že nám musíte zakaždým zavolať, pretože naši kvalifikovaní a skúsení technici budú dohliadať na harmonogram údržby klimatizácie vášho systému.

Aby ste mali predstavu o rozsahu servisných prác, ktoré dokončujeme, nasleduje rozpis našich štandardných servisných služieb rozdeleného systému.

 

09 dec

Splitový systém klimatizácie

Splitová klimatizácia je tichá, kompaktná a mimoriadne nákladovo efektívna

Ako už z názvu vyplýva, rozdelené systémy klimatizácie pozostávajú z dvoch samostatných častí.

Ideálne pre účely domácej klimatizácie, majú vnútornú výparníkovú cievkovú jednotku a dúchadlo (ventilátor), ktoré je možné namontovať na stenu, podlahu alebo strop. Tieto systémy zahŕňajú aj samostatný vonkajší kompresor / kondenzačnú jednotku, ktorá je k nemu pripojená elektrickými káblami a potrubiami s chladivom.

Jednoducho povedané, vnútorná jednotka vháňa chladný vzduch do miestnosti, zatiaľ čo vonkajšia jednotka odvádza teplo z chladenej miestnosti.

Dôvodom rozdelenia je udržanie horúceho vzduchu vonku a studeného vzduchu vo vnútri (alebo naopak v režime obráteného cyklu).

Moderné split systémy klimatizácie sú veľmi kompaktné, tiché a v prípade potreby ich možno umiestniť ďalej od vnútornej jednotky.

Splitová klimatizácia je ideálna na chladenie jednej miestnosti alebo malej plochy, a preto je veľmi nákladovo efektívna.

 

Ako funguje split klimatizácia

 

Do kompresora sa privádza chladivo (plyn), ktoré ho natlakuje a tým zvyšuje jeho teplotu.

Stlačený plyn preteká radom rúrok a počas tohto procesu sa kondenzuje na kvapalinu.

Stlačená kvapalina je pretlačená cez expanzný bod a po znížení tlaku sa opäť stáva plynom.

Počas tohto procesu uvoľňuje väčšinu svojho tepla a pri prechode cez cievky výparníka sa stáva oveľa chladnejším.

Vzduch z miestnosti je nasávaný do jednotky a cez cievky a dramaticky ju ochladzuje.

Chladný vzduch je potom vháňaný späť do miestnosti a pokračuje v úprave vzduchu.

Keď zabudovaný termostat dosiahne váš vopred určený bod, klimatizácia sa na chvíľu vypne a po zvýšení teploty sa znova zapne.

Prebytočná voda z cievok výparníka je rozptýlená odtokom z vonkajšej strany vášho domu.

Plyn sa privádza späť do kompresora a proces sa opakuje.

20 nov

Servis multi split klimatizácie Gree

Odporúčame, aby ste klimatizáciu nástenného split systému opravovali najmenej raz ročne. Je to spôsobené tým, že váš systém neustále cirkuluje vzduch a z filtrov a cievky sa dostane prach a nečistoty. Naši skúsení technici poskytujú služby údržby na najvyššej úrovni.

Ak máte multi split klimatizáciu, je dôležité dbať na to, aby bola čistá a v dobrom funkčnom stave. Takto zostanete v lete chladní a v zime zahriatí bez toho, aby vám domov vyfučali nejaké vtipné pachy.

Kompletný servis zabezpečí, že vaša klimatizácia multi split pracuje s optimálnym výkonom. Naše komplexné kontrolné zoznamy sú navrhnuté tak, aby vám vždy poskytli dôkladné služby.

Split System Klimatizácia

Čo je zahrnuté v údržbe klimatizácie?

Pri údržbe klimatizácie budeme:

Filtre dôkladne vyčistíme

Odtok prepláchneme, aby sme eliminovali hmyz a cudzie látky

Skontrolujeme, či nedochádza k úniku chladiva

Vyčistíme vnútornú jednotku

Vyčistíme vonkajšiu cievku kompresora

Skontrolujeme všetky elektrické prípojky

Dokončíme plne funkčný test

10 okt

Klimatizácie Gree ponúkajú rozdiel

Gree dodáva riešenia pochádzajúce z najnovšej technológie, ale s ohľadom na vaše pohodlie. Veríme, že je to naša kombinácia intenzívneho výskumu a vývoja, vášnivého zákazníckeho servisu a odhodlania robiť ako globálny občan správnu vec, vďaka čomu vynikneme od konkurencie.

Prečo zvoliť Gree?

Pretože klimatizácia by mala byť dostupná pre všetkých. Spoločnosť Gree vyrába klimatizácie pre mnoho z najuznávanejších svetových značiek – už viac ako 20 rokov – s dôveryhodnou výrobou vysoko kvalitných výrobkov, ktoré posúvajú hranice funkcií a dizajnu. Na základe týchto skúseností spoločnosť Gree teraz vytvára produkty pre svoje vlastné značky a predáva ich priamo svojej zákazníckej základni.

Ak máte pochybnosti, nájdite silu v číslach – jednu z troch klimatizácií na svete vyrába Gree. Gree dôveruje viac zákazníkov ako ktorýkoľvek iný výrobca vzduchotechniky na svete.

PREUKAZANÁ KVALITA

Spoľahlivosť si ceníme rovnako ako naši zákazníci. Z tohto dôvodu naše bezkonkurenčné testovanie, rozsiahla vertikálna integrácia a inovatívna výroba zaisťujú vynikajúce produkty, ktoré jednoducho fungujú.

Technológia kompresora poháňaného invertorom Gree

INVERTOROVÁ TECHNOLÓGIA

Najnovšia technológia kompresorov poháňaných invertormi – až 38 SEER, navrhnutá tak, aby znížila až 65% vašej spotreby energie na vykurovanie a chladenie pri zachovaní vysokých výkonových štandardov. Žite pohodlne a zároveň znižujte svoje účty za energie a vplyv na životné prostredie.

06 sep

Čo je to split systém klimatizácie?

Klimatizačné systémy sú prospešné z mnohých dôvodov. Sú nielen skvelé na znižovanie a reguláciu teplôt, ale tiež sa môžu pochváliť radom zdravotných výhod.

Existuje mnoho rôznych klimatizačných systémov, ktoré vyhovejú rôznym potrebám. Jedným z najobľúbenejších typov je split systém klimatizácie.

Čo je to split systém?

Klimatizácia s rozdeleným systémom sa skladá z vnútorných a vonkajších komponentov alebo jednotiek. Tieto dve časti systému sú spojené potrubím a elektrickým káblom, ktorý umožňuje prúdenie chladiva, chladiaceho prostriedku používaného v chladiacich výrobkoch, do a z každej jednotky. Najväčšia časť klimatizačného systému, ktorá je zároveň najhlasnejšia, sa nachádza vonku, zatiaľ čo ľahšiu a tichšiu jednotku je možné umiestniť takmer kdekoľvek vo vnútri budovy.

Modernejšie prevedenie klimatizácie s deleným systémom je možné pracovať s diaľkovým ovládaním alebo vybaviť zariadením na tepelné čerpadlo. To zaručuje, že systém je možné používať po celý rok, aby ste dosiahli maximálny komfort a optimálne teploty v miestnosti. Okrem toho teraz majú systémy zabudované časovače a rôzne ovládacie prvky, pomocou ktorých si môžete prispôsobiť svoje skúsenosti pri každom použití.

Čo je to multi split systémová klimatizácia?

Ak má jediný split systém jednu vnútornú jednotku, klimatizácia s viacerými splitmi má viac vnútorných jednotiek v rôznych miestnostiach. Tento systém by bol ideálny pre nehnuteľnosti, ktoré potrebujú klimatizáciu vo viac ako jednej miestnosti alebo oblasti, alebo ak bývate v dome s viac ako jedným poschodím.

Ako funguje rozdelená klimatizácia?

Klimatizačné zariadenia vo všeobecnosti používajú určité chemikálie, ktoré môžu zmeniť svoju formu z plynu na kvapalinu. Tento konkrétny systém pracuje s chladivom privádzaným do kompresora systému. Chladivo začína ako nízkotlakový plyn. Keď sa plyn zahreje a je pod tlakom, kondenzuje sa na kvapalinu. Kvapalina potom prechádza cez kondenzátorové rúrky a stáva sa z nej opäť plyn.

Keď plyn stratí tlak, vďaka chladivu tiež uvoľňuje teplo a ochladzuje sa. Potom, keď plyn prechádza späť do kompresora, proces sa opakuje. Toto je hlavný cyklus.

Počas tohto cyklu sa vzduch z miestnosti nasáva do klimatizačnej jednotky a cestuje cez cievky výparníka. Takto sa ochladí vzduch a pomocou prieduchov vnútornej klimatizácie sa vtlačí do miestnosti. Vzduch naďalej cirkuluje okolo, kým sa nedosiahne konkrétna teplota. Túto teplotu je možné diaľkovo meniť pomocou ovládacieho prvku. Po jeho dosiahnutí sa systém vypne, aby sa šetrila energia.

05 máj

Pripravte klimatizáciu na ďalšiu sezónu

Pred dlhou zimou ľudia skontrolujú svoje strechy, žľaby alebo vodné nádrže pre prípadné poškodenie; väčšina z nich však zabudne jednu vec, ktorá je nevyhnutná pre dlhú zimu – klimatizácia. Znečistená jednotka potrebuje oveľa ťažšie pracovať na vykúrení vnútorného vzduchu a na reguláciu vlhkosti. Navyše špinavé a príliš často používané diely môžu brániť výkonu, čo bráni prúdeniu čistého vzduchu a zvyšuje náklady na energiu. Správne čistenie klimatizácie zabezpečí efektívny výkon vašej jednotky, udržiava nízku spotrebu energie a umožní jej dlhšiu životnosť. Hoci prevenčná ročná údržba by mala vykonávať profesionál pred každou chladiacou sezónou, dobrou správou je, že existujú určité úlohy, ktoré môžete urobiť sami.

Najskôr vymeňte filter. Špinavé a upchaté filtre sú ideálne pre baktérie a plesne a sú hlavným zdrojom znečistenia v interiéri. Aj keď je filter upchaný, vaša jednotka musí pracovať oveľa viac na chladenie vzduchu v domácnosti, čo spôsobí, že vaše náklady na energiu stúpajú.

Ako čistiť klimatizáciu

Cievky upchávajú a znečisťujú, čo tiež zabraňuje správnemu prúdeniu vzduchu. To je dôvod, prečo sa ďalším krokom v čistení klimatizácie stará o vonkajšie aj vnútorné mince. Skôr než začnete s úlohou, skontrolujte, či je zariadenie vypnuté. Vonkajšia časť vášho striedavého prúdu je možné ľahko umývať pomocou záhradnej hadice. Odstráňte trávu a iné nečistoty okolo a nad klimatizáciou. Aby ste zabránili akémukoľvek blokovaniu vetracieho otvoru jednotky a správnemu prúdeniu vzduchu, mali by ste okolo vašich otvorov a vonkajších jednotiek ponechať minimálne jednu stopu priestoru. Vnútorná časť klimatizácie má prístupový panel, ktorý by mal byť odstránený, aby sa dostal do cievky odparky. Existuje veľa účinných metód na odstránenie nečistôt z cievok. Aby ste sa však vyhli používaniu čistiacich prostriedkov a iných chemikálií, odporúčame čistenie štetcom.

Môžete najprv použiť vákuum na odstránenie viditeľného prachu a nečistôt a potom aplikovať kefu, kontrolovať tlak na cievky a rebrá.
Okrem čistenia vzduchu by ste mali skontrolovať aj termostat. Ak máte starší model, mohlo by to byť ten správny okamih na jeho aktualizáciu na novšiu, ktorú môžete diaľkovo programovať, čo znamená, že kedykoľvek sa vrátite domov, môže byť vnútorný vzduch už ochladený.

Profesionálne náklady na čistenie, takže tu nájdete niekoľko tipov, ako urobiť celú prácu sami. Ak je však vaša jednotka tak špinavá, že vážne ovplyvňuje jej bežnú prevádzku, odporúčame vám naplánovať schôdzku s profesionálnym technikom.

09 apr

Energetická účinnosť klimatizácie je dôležitá

Energetická účinnosť je jednou z najdôležitejších vecí pre všetkých majiteľov domov, najmä v letných obdobiach, keď sú naše klimatizačné zariadenia neustále v prevádzke.

Neefektívny vzduchový konvektro nemôže ochladiť priestor za rozumnú cenu a to môže byť skutočný problém, ak žijete v oblasti, kde teploty stúpajú nad 35 ° C. Môžete si pomyslieť na dve možnosti, ktoré sú k dispozícii, a to buď, aby vaše jednotky zostali čo najviac, alebo aby ste platili rovnaké účty za energiu, ktoré platíte každý rok v lete. Tu však nájdete niekoľko ďalších spôsobov, ako efektívnejšie chladiť vaše domy.

Najvýkonnejšie spôsoby, ako ochladiť dom

Prenosný alebo okenný klimatizátor nie je navrhnutý tak, aby fungoval s účinnosťou, ktorú môže zabezpečiť centrálny striedavý systém a môže znížiť teplotu iba v miestnosti, kde sa nachádza. Centrálne jednotky majú vyššiu účinnosť, takže ak potrebujete niekoľko miestností vychladnúť vo vašom dome odporúčame inštalovať centrálny systém. Je to investícia, ktorá vám ušetrí peniaze z dlhodobého hľadiska.

Ak vo vašom dome nie je žiadne potrubie, môžete dosiahnuť rovnakú účinnosť centrálnej jednotky klimatizácie. Tiež majú vnútorné a vonkajšie jednotky s tým rozdielom, že pre každú miestnosť, ktorá potrebuje chladenie, ako aj centrálny termostat, je jeden vnútorný ventilátor a termostat. Jedinou rekonštrukciou, ktorú tento typ klimatizačných zariadení vyžaduje, je vŕtanie otvorov do steny na pripojenie vnútorných jednotiek k vonkajším. Avšak akonáhle získate rovnaké štandardy účinnosti ako tie, ktoré poskytuje centrálny systém, sme si istí, že nebudete ľutovať vaše rozhodnutie.

Pri inštalácii nového klimatizačného zariadenia, ak chcete pracovať efektívnejšie, uistite sa, že je to správna veľkosť priestoru, ktorý treba ochladiť. Menšie nie sú dostatočne silné na ochladenie väčšieho priestoru, takže musia bežať neustále. Na druhej strane, väčšie z nich môžu skrátiť cyklus, zapínať a vypínať opakovane, čo môže poškodiť komponenty a tiež znížiť účinnosť. Takže pred inštaláciou odporúčame, aby ste sa poradili s profesionálnym dodávateľom klimatizácie, ktorý vám pomôže získať správne veľké vzduchové potrubia pre váš majetok.

Tiež by ste si mali byť vedomí pri výbere novej jednotky, že efektívnejšie klimatizačné systémy majú vyšší pomer sezónnej účinnosti (SEER). Pre dosiahnutie najlepších výsledkov prejdite na jednotku 16 SEER alebo viac. Je pravda, že musíte minúť viac vopred, ale v priebehu času budete ťažiť.

18 feb

Ako začať čistiť vzduchový kanál v klimatizácii

Keďže technológia rýchlo napreduje, prichádzajú inovácie. Automatizácia domácich spotrebičov je spoločnou črtou, ktorá sa prejavuje vo forme uľahčenia práce. Aj keď je používanie týchto nástrojov pohodlné, za udržiavanie ich životnosti je zodpovednosť, ktorú preberajú domácnosti. Presne povedané, čistenie klimatizácie ukazuje zložitosť pre používateľov. Niektoré časti opravy klimatizácie okrem toho zohrávajú pri čistení kľúčovú úlohu, pretože priamo súvisia s motorom. Ak sú poškodené, celý systém sa rozpadne skôr, ako sa očakávalo.

čistenie vzduchovodu

Ľudia často hľadajú nákladovo efektívne spôsoby riešenia svojich domácich problémov. V tomto okamihu sa pokúsia opraviť veci sami, alebo hľadajú iné možnosti, ako je vyhľadať profesionálny servis klimatizácie. Okrem toho si myslíme, že aj keď sami vykonávajú údržbárske práce, zmienka o udržaní úrovne kvality a profesionality je užitočná. Zvládnutie opravy alebo opravy klimatizácie sa však javí ako ťažké, pretože to vyžaduje vynaloženie úsilia na uskutočnenie detailov. Existujú dve skupiny ľudí, ktorí chcú robiť opravy sami a tí, ktorí idú s odbornou pomocou. Obaja ťažia z toho, čo robia, do istej miery, čo znamená, že spôsob vedenia veci rieši problém oboma smermi; má teda rôzne prístupy. Pozrime sa, čo potrebujete na vyčistenie vášho potrubia doma bez akejkoľvek platenej profesionálnej asistenčnej služby.

Aké sú stupne opravy?

Nasleduje počet etáp, aby sa vykonal celý proces čistenia. Tým sa domácnosť snaží zabezpečiť efektívnosť práce. Inak by sa zdalo veľmi slabé a elementárne oprava nielen z hľadiska imidžu, ale aj kvalitného. Existujú zhruba štyri všeobecné kroky, ktoré by vás ukončili. Menia sa však podľa toho, ako ich má každý vykonať. Po prvé, čo musíte mať, je vysokovýkonné vákuum, ktoré absorbuje nečistoty a prach naraz. Budete to potrebovať, aby ste sa uistili, že sú vzduchové kanály prázdne a čisté. Inak odborníci neodporúčajú používať vysávač. Nasledujúce kroky sa menia podľa preferencie jednotlivca.

Domácnosti majú možnosť voľby v nasledujúcich etapách. Zahŕňa hĺbkové čistenie, ktoré pravdepodobne vážne ovplyvní životnosť produktu. Takže po vysávaní odporúčame, aby techniky kefy fungovali efektívne. Nečistoty, ktoré zostali vo vzduchovom kanáli, sa môžu odstrániť pomocou kefy.

06 jan

Klimatizácia a hluk

Mnoho ľudí žijúcich v bytoch sa rozhodlo inštalovať vnútorné klimatizačné jednotky. Ak uvažujete o inštalácii klimatizácie vo vašom byte, potom sa môžete obávať, že systém je hlučný.

Dobrou správou je, že klimatizácie Gree spĺňajú predpisy týkajúce sa hluku v klimatizácii, a preto sú neuveriteľne tiché. To znamená, že vás ani vášho suseda nebude rušiť hlučný systém klimatizácie.

Existuje veľa bežných otázok, ktoré majú mnohí zákazníci, pokiaľ ide o úroveň hluku produkovaného klimatizáciou v mestských bytoch. Tie obsahujú:

Je klimatizácia hlučná? Zobudí ma to uprostred noci alebo mi v prvom rade zabráni spať? Bude ma vzduchom rušiť, keď pracujem z domu? Počujú susedia v noci vzduchový systém?

 

JEDNOTKA VENTILÁTORA

Poďme sa teda najprv pozrieť na jednotku ventilátora. Je súčasťou klimatizačného systému a nachádza sa vo vami vybranej miestnosti alebo izbách, zvyčajne v obývacej izbe a spálni.

Zvyčajne je umiestnená vysoko na stene alebo skrytá ako súčasť dekorácie miestnosti.

JE VELMI TICHÝ

Táto časť systému vzduch-ventilátor je takmer tichá, pretože nič nie je nikdy úplne tiché. Cievková jednotka ventilátora pracuje pri veľmi nízkej rýchlosti ventilátora

Táto jednotka pracuje od 19 do 26 decibelov v závislosti od toho, aký model ste si vybrali. To znamená, že jednotka je veľmi tichá.

Tieto jednotky sú tým, čo priemysel nazýva „tichým tichom“. To znamená, že vás určite nebudú rušiť, keď pracujete z domu alebo si užívate rodinný čas, alebo vám nebránia spať.

To vedie k dobrým správam, že klimatizačný systém môžete nechať zapnutý aj v noci. V obývacej izbe nebudú počuť ani ventilátorové jednotky, ktoré vám umožnia pracovať alebo relaxovať v pokoji.

JEDNOTKA KONDENZÁTORA

Toto je časť klimatizačnej jednotky, ktorá je ukrytá vo vašom vlastníctve, takže sa nezobrazuje. To považujeme za „hlučnejšiu“ časť klimatizačného systému, aj keď je stále dosť tichý.

Naše klimatizačné jednotky dodržiavajú predpisy o hluku v klimatizácii, čo znamená, že sú neuveriteľne tiché a neinvazívne.

Táto kondenzačná jednotka pracuje v rozsahu od 39 do 45 decibelov. Opäť to veľmi záleží na Vami vybranej kondenzačnej jednotke.

Na rozdiel od tradičných riešení pre klimatizáciu sú naše systémy udržiavané úplne vo vašom vlastníctve. Nielenže je to pre vás výhodné – najmä ak vám bolo povedané, že nemôžete mať tradičné klimatizácie – ale to tiež znamená menší dopad na vašich susedov. Zahŕňa to aj hluk.

Po prvé, všetky naše kondenzátory sú umiestnené na antivibračných nohách. To znamená, že pri zapnutom vzduchu nebude cítiť vibrácie cez podlahu alebo podlahu vedľa.