15 apr

Klimatizácia čistí vzduch od alergénov

Klimatizácie sú dobré, pretože pomáhajú cirkulovať a filtrovať vnútorný vzduch. Takmer všetky klimatizačné zariadenia obsahujú filter, ktorý odstráni alergény a iné znečisťujúce látky, pretože vtiahne vzduch z vnútra miestnosti. To môže skutočne pomôcť znížiť znečistenie ovzdušia vo vnútorných priestoroch, najmä ak je kvalita ovzdušia vonku nedostatočná.

Je však dôležité, aby ste pravidelne čistili a udržiavali klimatizáciu tak, aby fungovala správne. Klimatizačné jednotky, ktoré nie sú správne udržiavané, môžu spôsobiť problémy pre ľudí s astmou a alergiami.

Látky, ktoré klimatizačné jednotky odstraňujú z prachu z ovzdušia, z domácich zvierat a dokonca z peľu, sa môžu nahromadiť vnútri jednotky a recirkulovať v celej miestnosti. Klimatizácie môžu tiež nahromadiť plesne, pretože odstraňujú vlhkosť zo vzduchu a znižujú vlhkosť. Chladivá a iné chemikálie môžu unikať aj z Vášho klimatizačného zariadenia a vytvárajú toxické výpary, ktoré sú škodlivé pre dýchanie.

Aby ste predišli týmto problémom, vymeňte vzduchový filter vo vnútri klimatizačnej jednotky podľa pokynov výrobcu. Vyčistite klimatizáciu rovnako ako akýkoľvek iný spotrebič, v prípade potreby odstráňte vetracie otvory a zadnú časť zariadenia. Toto je obzvlášť dôležité, ak spozorujete akékoľvek viditeľné nahromadenie prachu alebo plesní. Je nepravdepodobné, že váš klimatizačný prístroj bude unikať žiadne toxické chemikálie, ale ak si nie ste istí, nechajte ho skontrolovať a opraviť profesionálom.

Ďalším problémom s klimatizáciou je obmedzenie prirodzenej vonkajšej ventilácie. Keď zapíname klimatizáciu, zatvárame naše okná a dvere, aby sme udržali chladný, suchý vzduch vo vnútri. To má zmysel z environmentálneho a finančného hľadiska, ale môže tiež zachytiť látky vnútri vášho domova a vytvoriť škodlivé nahromadenie znečistenia vzduchu v uzavretých priestoroch.

Určitá úroveň vetrania je potrebná na udržanie kvality vzduchu v domácnosti. V chladnejších dňoch, kedy je vonkajšia kvalita vzduchu dobrá, vypnite striedavý prúd a otvorte okná pre čerstvý vzduch. Primerané prúdenie vzduchu a vetranie znižujú znečistenie vzduchu v interiéroch, čo je obzvlášť dôležité pre ľudí s astmou a alergiami.

KLimatizácie, ktoré sú udržiavané a správne používané, vás nielen udržia v pohode počas leta, ale tiež pomôžu zlepšiť kvalitu vzduchu vo vašom dome.